כבר שמעתם איך אקנה נוצרת וכבר למדתם בעל פה שמות של חומצות אבל לפני הידע הגדול, בואו נתחיל עם צרת רבים. שמונים וחמישה אחוזים מבני הנוער סובלים מאקנה ולא רשמנו ‘מאופיינים’ אלא סובלים כי הם באמת סובלים ממנה. הנקודה הצהובה שמתעוררת יום לפני המסיבה הגדולה היא לא בדיוק האיפור המושלם ובוודאי לא עולה בקנה אחד עם התכניות של המוזמנים.

 

מה לטיפולי אקנה ולשוקולד?

נקדים ונאמר שאחרי הבדיקות המקיפות מסתבר שמעט מאד ידוע על הגורמים האמיתיים לאקנה. נכון, כולם יודעים שמדובר בשומן שהתערבב עם תאים מתים ומנע מן השומן לעלות על פני העור וסתם להחליק אותו ולהתחפף אבל, עדיין, הדעות חלוקות באשר לגורמים. מה שכן, העובדות טוענות שכמעט כל בני הנוער שנדרשים לטיפולי אקנה אוכלים ג’אנק פוד, פחמימות מיותרות ושומנים מלאכותיים. כלומר, שומנים מוקשים שנמצאים בוופלים, למשל, ושומנים מעובדים שנמצאים בכל הדברים הטעימים שעטופים בנייר מרשרש.

 

טיפולי אקנה – לקחת אחריות על הבריאות

אקנה איננה מכה משמים ואקנה היא לא מכה שהגוף נותן לכם כי אקנה היא תוצאה של פגיעה בגוף וכאן, ההתמודדות האמיתית שלכם, כי טיפולי אקנה קשורים קודם כל ללקיחת אחריות על מה שקורה בתוך הגוף וזו כבר האחריות שלכם. הלוא כמו שאתם יודעים, אקנה נוצרת משומן מיותר שבגלל הכמות הגדולה שלו הוא נתקע ולא יוצא. הווה אומר, הכנסתם לגוף יותר מדי שומן. נקודה. כאן, קחו אחריות והטיפול שלכם באקנה שלכם יהיה יסודי ומוצלח.

 

כאמור, כמעט כל בני הנוער שסובלים מאקנה אוכלים פחמימות מיותרות ושומנים מלאכותיים. בידקו את עצמכם. כמה ממתקים אתם זוללים? כמה מן התזונה שלכם הוא פחמימה מזיקה? ועוד לא דיברנו על מוצרי חלב ומסתבר שפעמים רבות האקנה אינו אלא אלרגיה למוצרי חלב ולכן, הפסקה של צריכת מוצרי חלב מורידה אותה באופן משמעותי. תנסו. מה שכן, כשהעצבים גוברים ואתם נזקקים למלבן מתוק באריזה צבעונית או לפיתוחי תירס באריזה מרשרשת, תצטרכו לעשות פעילות גופנית וגם לשתות המון כוסות מים. לא מתחשק לכם? תעברו לטיפולי אקנה חיצוניים עם משחות ותרופות.

אשמח לעמוד לרשותכן

שושי קורן – yofikoren@walla.com