קוסמטיקאית On September - 29 - 2021

בין אם עושים זאת על בסיס קבוע ובין אם מדובר על פעולה שבוחרים לעשות רק באירועים מיוחדים – איפור זאת בהחלט דרך נפלאה לטשטש פגמים במראה הפנים ולהרגיש טוב יותר עם עצמנו. יחד עם זאת, במדינה חמה כמו ישראל התוצאות עשויות להיות לעיתים לא מספקות ואפילו להתקלקל בשל החשיפה לשמש.

זה ממש לא משנה אם את אישה כזו שחייבת להתאפר בכל בוקר ולפני יציאה מבית ומקפידה גם לתקן ולרענן את האיפור במהלך שעות היום, או שאת דווקא מאלו שמתאפרות רק לעתים רחוקות באירועים מיוחדים – בגלל שזה תמיד נחמד להשתמש במוצרי איפור שונים ולהעניק לעצמינו מראה רענן יותר, חשוב להכיר את המוצרים השונים ולדעת איך להשתמש בהם.
נפרט בכתבה זו על שני מוצרי איפור – הברונזר והפריימר.
הברונזר הוא אולי מוצר יחסית פחות מוכר, וניתן עליו דגשים חשובים לשימוש נכון. הפריימר דווקא מאוד פופולרי וחשוב, עליו נפרט בהרחבה.

מה זה פריימר?


מוצרי האיפור השונים ובפרט המייקאפ שהוא שכבת הבסיס ששמים על הפנים, חודרים לנקבוביות בעור הפנים במהלך היום, ומעבר לכך שזה משווה מראה לא טבעי לפנים זה גם לא הדבר הכי בריא שיש. הפריימר הוא למעשה סוג מסוים של קרם שמשמש כשכבה בסיסית אפילו יותר ולמעשה חוצץ בין עור הפנים לבין התכשירים השונים ומגן עליו מפני ההשפעות השליליות שלהם.

כיצד משתמשים בפריימר?


ראשית – מומלץ להשתמש בפריימר לאחר מריחה של קרם לחות ושכבת קרם הגנה אם אתן לקראת בילוי של שעות ארוכות בשמש. יש לתת לקרמים הללו להיספג בצורה טובה בעור ולאחר מכן למרוח שכבה דקה של הפריימר. לאחר הייבוש ניתן להמשיך ולשים את האיפור כרגיל.

באיזה חלקים בפנים שמים את הפריימר?


באופן כללי חשוב לדעת שניתן לשים את הפריימר על כל אזור בפנים. יחד עם זאת, מי שמעדיפה להימנע מכך יכולה לרכוש פריימר ייעודי לאיזור העיניים או לשפתיים.

האם הפריימר מתאים לכולן?


באופן כללי הפריימר מיועד לבעלות עור שמנוני שגורם לכך שהמייקאפ לא יחזיק מעמד. מעבר לכך הוא מצוין גם עבור עור עם קמטוטים שכן הוא בעל אפקט החלקה וטשטוש. יחד עם זאת הוא מתאים גם לבעלות עור יבש מפני שהוא מסוגל “לכלוא” את הלחות בעור ומונע מראה מיובש וקמטוטי.

מה זה ברונזר?


אחד מסוגי המראה שנשים וגברים שואפים להשיג כאחד, הוא המראה השזוף, ובגלל שחשיפה ארוכה לשמש או למיטות שיזוף היא לא הדבר הכי בריא ונכון, השימוש בברונזר הופך לפיתרון האידיאלי. מדובר למעשה על סוג מסוים של סומק עם אפקט משזף שניתן לשים על הפנים כמובן, אך גם על איזור בית החזה.

בחירת הגוון


בראש ובראשונה לקבלת תוצאה טובה וטבעית, חשוב לבחור בגוון שמתאים. ברונזר בגוון דבש יתאים לבעלות עור בהיר, גווני ורדרדים או מוזהבים יתאימו לגוון עור בינוני, ולגוון עור כהה מומלץ ללכת על צבעים חומים או אדמדמים. כמו כן, ברונזר ורדרד מתאים לשיער בלונדיני וגוונים של כתום תפוז יתאימו לבעלות שיער ברונטי.

איך שמים ברונזר?


מומלץ לשים את הברונזר על בסיס של מייקאפ או פודרה, שכן בלי זה יתקבל מראה מעט בוצי על עור שומני. כעת יש לשים את הברונזר על המברשת ולנשוף או לטפוח קלות כדי להפטר משאריות ולהשאיר כמות קטנה. יש לשים את הברונזר באזורים אליהם מגיעה השמש, להתחיל בעצמות הלחיים ולעבור בתנועה סיבובית לכיוון הרקות. את השאריות יש לשים בעדינות על המצח, גשר האף והסנטר.

בדקי את התוצאה באור יום ואם נשאר יותר מדי ברונזר אפשר לטשטש עם צמר גפם בעדינות.