נשים אוהבות להיראות במיטבן בכל עת, ובמיוחד, כאשר הן מסתובבות בחברה. תכונה זאת אופיינית לנשים בכל שכבת גיל ומכל מגזר אוכלוסיה. הפנים הן סוג של “כרטיס ביקור” עבור הנשים והן מוכנות להשקיע הרבה על מנת שהן תהיינה נאות. חלק בלתי נפרד מהפנים של האישה הינו השיער, ואך זה טבעי שנשים היו רוצות מראה שיער בריא ורענן. נשים רבות נעזרות בתכשירי קוסמטיקה שונים לשדרוג מראה הפנים והשיער ואחרות אף נעזרות במומחיות לאיפור ומגיעות אליהם בהתמדה לצורך טיפולי אסתטיקה ויופי שונים. גם גברים רבים לא רווים נחת כאשר השיער שלהם מתחיל להיעלם ומופיעות בראשם תופעות התקרחות. אחד מטיפולי האסתטיקה המקובלים לשיער הינו טיפול שקרוי מיקרופיגמנטציה והוא מיועד לנשים וגברים כאחד.

טיפול חדשני

הטכנולוגיה מתפתחת כל העת ומגיעה גם אל מקצועות האיפור, וטיפול מיקרופיגמנטציה הינו חדשני כזה. עם השנים נוצרות תופעות של צניחת תווי פנים, השפתיים מתכווצות וצבען נעלם,  השיער מתדלדל באזור הגבות והריסים, וכמובן, על הקרקפת. הטיפולים הללו מעניקים מראה מודגש לאותם אזורים ומקנים להם מראה רענן. טיפול זה פותר, במקרים רבים,את הצורך בטיפולים כירורגיים. אחד מטיפולי המיקרופיגמנטציה הנפוצים מיועד לקרקפת והינו טיפול חדשני שמתבצע בטכניקת פורצת דרך המספקת פתרון לתופעת ההתקרחות שמאפיינת גברים נשים וגברים רבים.

תופעת ההתקרחות

התקרחות מתחילה במקומות שונים על הראש והולכת ומתרחבת עם השנים. הסיבה להתקרחות היא אובדן זקיקי שיער שנובע מסיבות גנטיות, משינויים הורמונאליים, ממחלות, מדיאטות, משימוש בסמים ובתרופות ועוד. בעוד שאצל גברים תופעת ההתקרחות אינה משפיעה דרמטית על מצבם הנפשי, הרי שנשירת שיער אצל נשים עלולה להכניסן לבעיות רגשיות קשות. קרחות אינן מראה אסתטי  ועלולות לגרום להן לחוסר ביטחון, לרצות להסתגר בבית, לדכדוך ועוד, והתוצאה היא שיבוש קשה בהתנהלות החיים היום יומית. יהיה להן קושי בחיי החברה, בהתנהלות בעבודה, במציאת בני זוג וכדומה. פתרון של חבישת פאות הוא פתרון חלקי שאינו תמיד יעיל והינו בעל מגרעות רבות. טיפול של הדמיית זקיקי שיער יכול לסייע רבות במצבים אלו.

טכניקה מיוחדת

הטיפול נעשה בטכניקה מיוחדת אשר צובעת את ראשי הזקיקים המתים בפיגמנטים מיוחדים הזהים לצבע השיער וגורמים להם להיראות רעננים וחדשים. תהליך הדמיית השיער מדמה את צבע ומיקום זקיקי השיער ומעניק את הרושם של שיער מלא. כל הפרוצדורה מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד אשר מסייע בזיהוי מיקום הזקיק ושל עובי  השיער והצבע. יש חשיבות רבה לכל האלמנטים הללו על מנת שהצביעה תשתלב היטב עם השיער הקיים ותקנה לו מראה טבעי. יש צורך בידע וניסיון מצטבר בבצוע טיפול זה מאחר ויש צורך להקפיד על מינון צביעה מדויק. העמסת פיגמנטים תכער את האזור ותפגע במראה הכללי של השיער. טיפול מוצלח מחזיק מעמד כשנה עד שלוש שנים. לכן, מומלץ לבצע טיפול כזה אצל מומחית בעל מגע ידיים עדין ורגיש.