טיפולים נגד הזדקנות הם הפתרונות והדרכים לעצור סימני הזדקנות ולמנוע קמטים. ישנם כמה דברים לעשות, כדי שהקמטים יהיו פחות גלויים. אך ישנם דברים שאתם פשוט לא יכולים לשנות ולא משנה מה האוכל שאתם אוכלים, באילו מוצרים אתם משתמשים, וכו’…  הגנטיקה שלך ומחזור החיים לא יפסיקו את תהליך ההזדקנות . אבל “האם זה שווה לנסות את הטיפולים הללו ?” השובה היא כן, רק אל תשכחו לחייך אם אתם מוצאים קמט ראשון, כי זה די טבעי.

קיימות דרכים רבות של הידוק העור לטיפול בקמטים והזדקנות ע”י רופאים או קוסמטיקאים , ישנם גם מוצרים שאתה יכול להשתמש בבית להידוק מינימלי של העור . הטיפולים נעים בין קרמים המכילים נוגדי חמצון ומגוון של ויטמינים מאיצי ייצור הקולגן בעור . ישנם דרכים יותר מורכבים להידוק העור והם ניתוחים פלסטיים שונים בעור הפנים או באיזורי מסויימים . יש עוד בעיה נוספת שזאת הופעת הורידים שבדרך כלל מופיעים אחרי לידות , ישנם טיפולים מוסיימים אשר יכולים לעזור כמו טיפולי העלמת ורידים.

השימוש בקרמים של לחות ומשחות נגד הזדקנות אמור להימשך לכל החיים . אך החשיפה הממושכת לשמש וההזדקנות משפיעה על ההתמוטטות של הקולגן בעור וזה גורם לו להיות רך ושמנמני , כאשר כמות הקולגן פוחתת העור מתחיל לשקוע. וכתוצאה ממצב זה יהיה צורך בטיפול בעור נגד הזדקנות , כמובן, השיטה והדרך הקיצונית ביותר היא ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים.

מאחר ואנשים רבים לא מעדיפים ניתוחים פלסטיים יש את השיטה הפופולרית ביותר לטיפול בקמטים והיא “הזרקת הבוטוקס” הגורמת להרפית שרירי הפנים מה שמפחית את המראה של הקמטים .

 ישנם סוגים נוספים של חומרים שונים נגד הזדקנות למילוי מקום הקמטים אשר מוזרקים מתחת לפני השטח של העור. כמו :

Sculptra, Lipodissolve  ו Fraxel  של טיפולי לייזר.

עוד אחת מהשיטות הפופולריות של הידוק העור הינה השימוש בגלי רדיו כדי “לשפץ” את מבנה העור הבסיסי . תהליך זה נקרא Thermage.

סוג נוסף של הידוק העור , נקרא טיטאן המשתמש באינפרא האדום כדי לייצר תוצאות דומות של thermage . טכנולוגיית הלייזר היא השיטה הי מתקדמת ומשתפרת בתמדה אך  מתאימה יותר לטיפול בבעיות לא פולשניות של העור.