טיפול בפנים הוא לא רק ניקוי במים ורחיצת הפנים במיוחד אם יש לנו פצעי אקנה . ניקוי וטיפולי פנים תלויים במספר גורמים שונים , על מנת לקבל תשובה נכונה וטיפול מתאים לסוג העור שלנו עדיף להתייעץ עם קוסמטיקאית המומחית בטיפולי פנים כדי שתייעץ מה מתאים לנו ומה לא ….

ישנם כמה אפשרויות ודרכים שונות לניקוי פנים וטיפול בפצעי אקנה כמו שימוש בחומרי ניקוי המכילים חומצה סליצילית, שהיא חומצת בטא הידרוקסית שמאיה את מחזור התא ומנקה נקבוביות חסומות. פצעונים דלקתיים מגיבים היטב לחומרי ניקוי המכילים חמצן בנזואיל, המפחית חיידקים האחראים להופעת פצעי אקנה. ישנם סוגי סבונים שיכולים להשתמש בהם למניעת הופעת האקנה ולטיפול פנים בצורה יעילה כמו סבון ניטרוג’ינה ודאב, שתי דוגמאות אנטי בקטריאליים, עובדות טוב בניקוי אזורים קשים כמו הגב או הרגליים, אלו סבונים שגורמים לייבוש של עור הפנים . ומה שחשוב יותר בסבונים לניקוי וטיפול בפנים הוא רמת החומציות שיש בהם -pH , צריך להיות רמת חומציות רגילה ולא גבוהה מדי כדי לא לגרות לייבוש יתר בעור הפנים וזה יגרום לגירודים ותופעות לא נעימות, שפשוף טוב לעור הפנים יכול לעזור לנקות את הנקבוביות, אבל אם יש אקנה דלקתית לקרצף את הקליפה יכול לגרום לעוד יותר גירוי, טיפול פנים טוב לעור עם אקנה הוא מאד חשוב עבור העור הבעייתי , מסייע להסיר עודפי שומן, שומר על נקבוביות לא סתומות, מהירות בריפוי של פצעונים. ישנם כמה דרכים ושיטות לשמור על העור :

  1. ניקוי הפנים פעמיים ביום לפחות עם סבונים מועדפים או חומרי חיטוי לפי מה שממליצה הקוסמטיקאית
  2. להשתמש במשחות על הפנים ולמרוח על הפנים בעזרת צמר גפן נקי.
  3. להשתמש בתרופות נגד אקנה ופצעים לפי הנחיות .
  4. שימוש בקרם לחות ליום וללילה .

לפני שתתחיל בטיפולים עדיף ומומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית לטיפול בפנים וקנה שתייעץ מה צריך לעשות כי יכול להיות שצריך טיפול במקום או על ידי מכשירים טיפוליים שמשמשים אותם לטיפול בבעיות יותר מורכבות של העור ושל הפנים במיוחד .

אתרים מומלצים : טיפול באקנה