מוצרי טיפוח לנשים הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות האסתטיקה בעולם בכלל ובישראל בפרט. בעשורים האחרונים המודעות לטיפוח ושמירה על אסתטיקה הולכת ומחלחלת אצל כל אישה ואישה. החברות השונות המציעות מגוון נרחב של מוצרים המותאמים לכל סוגי העור, המעכבים הזדקנות וקמטים, השומרים על עור צעיר . הכרזות הנמצאות בכל קרן רחוב, הפרסומות, כל אלה לא מותירות אף אישה אדישה.

בדורות הקודמים כל המוצרים הללו, המחקרים בנושא, המודעות לטיפוח לא הייתה קיימת, אולם יחד עם זאת נשים עדיין שרדו. אם כך מדוע חשוב להיות מטופחת ולשמור על אסתטיקה?

ברובד הויזואלי, החיצוני טיפוח מוסיף נקודות לכל אישה, הן לתחושה הפנימית שלה עם עצמה, תורם לנשיותה, ליופיה, והן משפיע על הסביבה הכוללת שלה. תמיד נעים לראות אישה מטופחת המשקיעה בעצמה, ולקבל נקודות זכות בקרב המין השני.

ברובד העמוק יותר, הפנימי, הבריאותי, חייבים לתחזק, לטפח ולשמור על אסתטיקה. אקלים ושינוייו על כל המשתמע גורמים לנזקים הן בעור הגוף והן בעור הפנים, חייבים לשמור על איזון הן בתקופות יובש, קור עז, לחות וחום מוגברים. שינוי גילי, עור הפנים בחלוף השנים משתנה, מתבלה מזדקן וכמובן מתקמט ולכן יש לתחזקו כבר מגיל צעיר, להיות ערים וקשובים לשינויים החלים בו ולשמר אותו בריא ורענן. בפרט יש לשים דגש כאשר מדובר בעור בעייתי, יבש במיוחד, רגיש.  לצד כל אלה גם טיפוח השיער חשוב ביותר, שלא יהיה מדובלל, נושר, יבש.

בשוק מוצרי טיפוח לנשים קיימות שתי חברות מובילות אדרמה ווישי: אדרמה – מוצרים דרמוקוסמטיים על בסיס טבעי, המיועדים לניקוי וטיפול בעור יבש מאוד, מגורה, אטופי. סדרת אדרמה אקסאומגה  כוללת מוצרים טיפוליים לניקוי העור, הרגעתו, שיקומו, הפחתת היובש והאדמומיות.

וישי – מוצרים דרמוקוסמטיים לטיפול בעור רגיל, מעורב, יבש מאוד, רגיש ועדין ביותר, לשיקום העור, לטיפול בקמטים, ומיצוק העור. כמו כן מוצרים לשיקום השיער, לטיפוחו, למניעת נשירת שיער. מוצרי אסתטיקה כדוגמת מייק אפ, שפתונים.

בכל הקשור לנושא הטיפוח והאסתטיקה יפה שעה אחת קודם, אולם עדיף להתעורר ולטפל מאוחר מאשר אף פעם לא.