מניקור הוא טיפול יופי וטיפוח לציפורניים ולידיים. מניקור כוללות בדרך כלל השריית הידיים, החלת קרם ידיים,  ועיצוב ציפורניים ושימת לק. יש גם מניקור בסוגים מיוחדים, כמו מניקור צרפתי. הפדיקור הוא אותו טיפול של מניקור רק בכפות הרגליים. זה כולל השריית הרגליים, עיצוב ציפורניים וטיפוח בקרם ושימת לק. שני טיפולים אלו נעשים לרוב במכוני יופי, קוסמטיים או סלונים , והאנשים בד”כ עושים אותם לאירועים , כמו חתונות, פגישות, מסיבות, חגים או חופשות כדי להרגיש מפונקים.

למה משתמשים במניקור ופדיקור? – שני טיפולים אלו אינם רק לשים לק ולנקות את הציפורניים או לעסות את כפות הרגליים והידיים . אלא משתמשים בהם כדי לשמור על שורשי הצפורניים מפני חיידקים מזיקים שיכולים לפגוע בהם ובידיים או ברגליים כתוצאה . חשוב מאד ששורשיהם של הצפורניים לא יהיו יבשים כדי שלא ייקרעו ויתפצלו , דבר שיכול לגרום לחדירת חיידקים מזיקים לתוך השורשים ,לכן מה שחשוב בתהליך של שני הטיפולים הוא השמירה על לחותם של שורשי הצפורניים , כפות הרגליים והידיים , טיפולים אלו מלווים במשחות טיפול מיוחדות כמו אלו שמכילים קמומיל , שמן זית , חוחובה , מנטה , או פשוט לבצע השרייה במים חמים מעט לכמה זמן שאפשר, על מנת להרגיע את העור ולעשותו לח .

איך לעשות מניקור ?

  • צעדים אלו משמשים מניקוריסטיות מקצועיות בעת הטיפול במניקור לאנשים.
  •  הסרת כל הלק הישן מעל הצפורניים , מריחת לחות וניקוי מסביב לצפורן, רחיצת וטיהור הידיים בסבון או עם מלח אמבט כדי להסיר תאים מתים, וליבש היטב עם מגבת נקייה .
  •   לגזום את הציפורניים כדי לעצב אותן . להתחיל מהקצה החיצוני של הציפורן ולהתקדם לכיוון המרכז.
  •  השריית ידיים במים חמים , שמן מיוחד או חומר כימי אחר כדי להסיר את שכבת העור מעל הצפורניים ולנקות אותם. 
  •  ליטוש וצחצוח לצפורניים
  •  להחיל לק על הצפורניים שכבה של מחזק ואחר כך לק בצבעים או עיצוב הלק על הצפורניים עם ציורים ועיצובים שונים .
  •   השלב האחרון והכי חשוב בתהליך של המניקור ,זה עיסוי היד עם שמנים מיוחדים וקרמים להרגעת העור ולהרגשת פינוק .

איך עושים פדיקור?

אותם תהליכים של המניקור רק לצפורניים של הרגליים והעיסוי נעשה לכפות הרגליים. מה שחשוב בטיפול מסוג זה וייחודי לכפות הרגליים זה השימוש באבן הספוג להסרת היבלות והעור המת בתחתית כף הרגל . שאר התהליכים הם אותם תהליכים שבמניקור ….