אם אתם עושים ניתוח אף, אתם בוודאי יודעים שיש חשיבות רבה למנתח האף שאתם בוחרים, ישנם הרבה דברים שאתם צריכים לשים לב אליהם כאשר את בוחרים את מנתח האף שלכם או את הקליניקה. זוהי רשימה של 10 הדברים החשובים ביותר לדעתי.

1. האם הקליניקה והרופא המנתח מתמחים בניתוח אף? תבררו האם הם מתמקדים בניתוח אף, וכמה נסיון יש להם בהליכים כאלה. חשוב לבחור רופא מקצועי, שיש לו מספר שנים של נסיון בתחום ומוניטין טוב.
2. האם המנתח מבצע גם ניתוחי אף רפואיים? ייתכן שזה נראה כמו דבר לא רלוונטי לשאול אם אתם רוצים ניתוח קוסמטי, אבל חשוב להבין שניתוח אף זה לא תהליך פשוט בכלל. הוא כולל בתוכו עיצוב מחדש של הרקמות, לדאוג שיש תמיכת סחוס (לרוב מהמחיצה), וייתכן שיהיו סיבוכים שידרשו התערבות מיידית. אם המנתח לא מסוגל לבצע ניתוחים למטרות רפואיות, זה יכול להעיד על רמת הידע שלו בניתוחי אף ככלל.
3. כיצד המנתח מצלם את תמונות האף שלכם? האף הוא מבנה המורכב מ 3 מימדים, ולכן דרוש ציוד מיוחד בשביל באמת ללכוד את המבנה האף בתמונה שאפשר לנתח לאחר מכן. אם הרופא משתמש בציוד מיושן, או משתמש במצלמה פשוט, היכולת שלהם לבחון את התוצאות לאחר מכן עלולה להיות מוטלת בספק. הרבה מנתחי אף מקצועיים ישתמשו לכל הפחות במצלמת SLR, וידאגו לקחת את התמונה בסביבת אור נכונה ועם רקע מתאים.
4. האם המנתח כתב משהו על הנושא של ניתוח אף בספרות המדעית? עבודה על האף היא באמת ביטוי של אומנות ומדע. אם יש למנתח את הרקע המדעי, והיכולת והכשרון לכתוב מאמרים מדעיים בנושא או לבצע מחקרים, זה סימן מצוין. נסו לבחור באנשים עם רקע אקדמאי מרשים.
5. האם המנתח מלמד במוסד אקדאמי כלשהו? שיוך למוסד אקדמאי הוא לא רק סימן ליוקרה, אלא מאפשרים לחולים לדעת שהמנתח משתתף באופן פעיל בתחום הניתוחים הפלסטיים ומעודכן לגבי ההתפתחויות האחרונות בתחום.
6. האם הוא מפרסם דוגמאות לפני ואחרי? דוגמאות כאלה הן דרך טובה להעריך את הסגנון והיכולת של המנתח.
7. האם המנתח בוחן אתכם כראוי במהלך הבדיקה? האם הוא מסתכל בתןך האף? מנתחי אף מקצועיים ירצו להכיר את מבנה האף שלכם בצורה המיטבית, בשביל לדעת לבצע את הניתוח באופן הכי נכון.
8. האם המנתח מרגיש את האף שלכם בבדיקה? במהלך ניתוח אף, יש צורך להתייחס לעובי העור וכמה נוקשים הסחוסים. מישוש האף הוא דרך מקובלת להעריך את זה.

9. האם המנתח מבצע ניתוחי אף לעיתים תקופות? ייתכן שלמנתחים אשר ביצעו ניתוח אף פעמים בודדות, או בתדירות מאוד נמוכה, אין נסיון כמו למנתח שזהו עיסוקו העיקרי. בררו כמה נסיון יש לו וכמה ניתוחים הוא ביצע. עדיף למצוא מישהו עם הרבה נסיון.
10. האם הקליניקה נכונה להסביר לכם דברים, להסביר לכם את ההוראות לפני ואחרי הניתוח, ולהיות זמינים לשאלות? חשוב לראות שאתם מרגישים בנוח עם הקליניקה, ויודעים שהם ימשיכו לעזור לכם ולענות על שאלות גם לאחר ניתוח האף.

הכנסו לאתר שלנו לקבלת ייעוץ על ניתוח אף ומחירים.
הבהרה: מאמר זה לא נכתב על ידי רופא, ונועד לצרכי מידע בלבד. הוא אינו מחליף ייעוץ מקצועי. חשוב להתייעץ עם רופא מוסמך לפני ביצוע כל הליך רפואי בכלל, וניתוח אף בפרט.