הסרת שיער – התהליך שבו משתמשים בכל מיני כלים או מוצרים כדי להשיר את השיער המיותר , והמפריע מעור הפנים והגוף … וישנם כמה דרכים שונות להשרת שיער והן:  השרת שיער בשעווה ,  במחט חשמלית , השרת שיער בליזר, בחוט, ובמכונות הגילוח, צביעצ השערות שלא ייראו, וכו’ …

הדרכים שקוסמטיקאיות ואנו משתמשות בהן :

  •  צביעת השיער – הלבנה :

הלבנה אינה נחשבת שיטה להסרת שיער, אלא דרך להפוך את השיער לפחות בולט . אפשרות זו שימושית במיוחד עבור אזורים שבהם השיער זעיר ולא מורגש כמו הזרועות, הפנים או הצוואר. הלבנה נעשית על ידי מריחת חומרים ומשחות כימיים המסירים את הפיגמנט של השיער.

השיטה שבה אנו מוציאים את השערות ומסירים אותן באופן פיזי , זה גורם לנזק בזקיק של השערה ומאיט את צמיחת השערות בחזרה

  •  הסרת שיער באמצעות אלקטרוליזה (אפילציה) 

זוהי שיטה שבה מחדירים מחט דקה לתוך זקיק השיער תוך כדי הזרמת חשמל לשורש הזקיק. הליך זה שורף את שורש השיער ומונע ממנו באופן תיאורטי לייצר שיער נוסף. לכל זקיק שיער יש להתייחס בנפרד לכן תהליך זה עשוי להימשך מספר רב של טיפולים כדי להרוס כל זקיק בנפרד. יש כמה חסרונות , לא תמיד אפשר למצוא קוסמטיקאי מומחה מנוסה יעיל, שיטה זו דורשת טיפולים חוזרים שיכולים להיארך יותר משנה  תופעות לוואי עשויות לכלול כאב, זיהום, היווצרות אלרגיות שונות, היפרפיגמנטציה, או היפופיגמנטציה.

  •  הסרת שיער באמצעות לייזר

טיפול לייזר להסרת שיער הפך להיות הטיפול הכי נפוץ ופופולרי ביותר מאחר וזו הדרך היעילה המהירה והבטוחה ביותר להיעלמות השיער לנצח . טיפול לייזר עובד ע”י פליטת גלי אור באורכים שונים , תפוקת אנרגיה, ורוחב הדופק. אורך הגל שנקבע ישפיע על מבנה העור כגון הורידים , המלנין, או המים . השימוש בלייזר להסרת גורם לשריפת מבנים המכילים מלנין. מכאן העוברה שהסרת שיער בלייזר עובדת טוב יותר עבור אנשים בהירי עור עם שיער כהה. אשר המבנים של המלנין נהרסים בקלות רבה יותר מאשר אלה שיש להם שיער כהה עם רמת מלנין גבוהה .

  •  הסרת שיער עם Vaniqa

Vaniqa  הוא קרם שלוקחים דרך מרשם רופא בלבד, גורם להפחתת ועיכוב הצמיחה של שיער הפנים . המרכיב הפעיל של תרופה זו הינו חומר כימי המשמש לטיפול במחלת השינה וסוגי סרטן מסוימים . Vaniqa עובד על ידי עיכוב האנזים הדרוש לשכפול התא ופונקציות שונות בתא של השיער .

  • הסרת שיער ע”י גילוח :

השיטה הזמנית ביותר להסרת שיער. חתיכת השיער מעל פני העור. השערה הכי קצרה עשויה להיות מאובחנת יותר . הכי פשוט , הכי קל אך להכי פחות זמן.